Share

طراحی دکوراسیون داخلی خانه مدرن هوبو

طراحی دکوراسیون داخلی خانه مدرن هوبو

[Total: 0    Average: 0/5]

این خانه برای یک خانواده جوان طراحی شده است که روابط میان آنان با دوستان و همسایگانشان را مورد توجه قرار می دهد.  دکوراسیون داخلی این منزل تلفیقی از رنگ های پایه است.

این بازسازی، باملاحظه فراوان، یک خانه سنتی به سبک دهه۱۹۵۰ میلادی را به یک خانه با سبک زندگی مدرن و امروزی تبدیل می کند که احساس آرامش وراحتی را برای سرگرمی وپذیرایی تامین می کند.

طراحی دکوراسیون مناسب این خانه ارتباط میان فضاها را به نحوی بهبود می دهد که حس زندگی خانوادگی را درخود دارد.

موقعیت این خانه در تورنتو کانادا است که با مساحت ۲۱۵۶فوت مربع در سال ۲۰۱۷  توسط باربارا تایلر اجرا شده است.

 

تنوعی از مصالح خام ومطیع طراحی وجود دارد. جزئیات فولاد خام و پرداخت نشده، درتقابل با چوب های گرم واحجام سفید وصاف برای خلق یک پس زمینه ظریف برای زندگی سرزنده نسبت به آنچه که قبلا درآن بوده است می باشد. پس زمینه صاف وتمیز به آثار هنری خانواده واشیاء اجازه می دهد تا برجسته شده وبهترنمایش داده شوند. فضای نشیمن با مبلمان ساده وراحت به سبک مدرن، بسیار دنج و مناسب یک خانواده صمیمی است.

استفاده بجا و کافی ترموود تعادل مناسبی از رنگ ها را در فضای نشیمن تامین کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه ترکیبی از رنگ مشکی ورنگ های مکمل که انرژی بیشتری دارند می باشد که شامل رنگ سفید در دیوارها و بخش هایی از کابینت ها، استفاده از نورپردازی مدرن و رنگ های گرم در چراغ های روشنایی وتلفیق با رنگ چوب کابینت ها می باشد که ترکیبی دلنواز ایجاد کرده و یکنواختی آن را ازبین می برد.

کف های بلوطی دودی رنگ با ارتفاع کم سقف هماهنگ بوده و احساس گرما ، صمیمیت و هارمونی را دردرون چیدمان باز وبزرگتر کنونی ایجاد نماید. یکی از روش های تقسیم بندی فضا که دراین طرح استفاده شده است اختلاف ارتفاعی دربخش های مختلف سقف است. بویژه در فضای آشپز خانه که از نهار خوری مجزا شده است.

قطعات سفارشی تولید شده درکارخانه، به عنوان احجام بزرگ،درپلان آزاد، فضاهای کوچکتر را تعریف می کنند. و نرده های مسطح فولادی بار و قطعات محافظ از جنس چوب گردو قرار داده شده اند.

پنجره های واقع درپشت خانه بازمی شوند تابیشترین دید را به باغ بدهند وارتباطی قوی بین فضاهای قابل سکونت داخلی وخارجی را برقرار نمایند. کفسازی سالن از نوع پارکت لمینیت تیره بوده و به ایجاد حس توازن فضایی کمک می نماید.

 

دیزاین پله های داخلی براساس شفافیت فضایی و تامین دید های جذاب درون فضاست. ضمن اینکه رنگ های بکاربرده شده درهماهنگی با سایر عناصر موجود در قرار دارند. کاربرد رنگ مشکی در تقسیم بندی سقف و دیوار داخلی مجاور پله ونرده ها می باشد.

ازویژگی های بارز این طرح استفاده از فضاهای خالص و  ایجاد زیبایی با استفاده از حداقل تزئینات می باشد. یکی از قسمت های مهم در خانه اتاق خواب است. ورودی اتاق خواب ها با استفاده از چیدمان تعدادی قاب مدرن از یکنواختی به عنوان راهروی ساده، خارج شده وبه یک فضای معنا دار تبدیل شده است.

نمای این پروژه ساده و درهماهنگی رنگی  با بخش های داخلی است. استفاده از فضای سبز به کمک گلدان های ساده در دیزاین محوطه به زیبایی نما افزوده است. وجود اختلاف ارتفاعی اندک در مقابل ورودی اصلی ضمن اینکه آن را تعریف می کند فضای خارجی را نیز از یکنواختی خارج می کند.

گردآورنده : گروه فنی مهندسی عرش فراز

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.