Share

معماری متفاوت فضا با به کار گیری بام سبز

معماری متفاوت فضا با به کار گیری بام سبز

[Total: 0    Average: 0/5]

بام سبز تکنولوژی نوینی در صنعت معماری می باشد  که هدف از اجرای آن ایجادفضای طبیعی و مملوء از پوشش گیاهی  در شهرهای بزرگ و پر جمعیت  امروزی است.

روف گاردن نحوه ارائه طرح را برای معماران متفاوت نمود و به شدت مورد استقبال معماران و مردم در سراسر جهان قرار گرفت .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 با توجه به نیاز افزون و کارایی بهینه بام سبز شرکت  مهندسی عرش فراز نیز اقدام به طراحیو اجرای آن به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی نموده است .

دراین مقاله تیم توسعه دهنده عرش فراز توضیحات بیشتری درزمینه تاریخچه بام سبز و چگونگی شکل گیری آن به شما کاربران گرامی  ارائه می دهد.

بام های سبز بسیار اعجاب انگیزند مانند یک روکش ضخیم  در تابستان بام را خنک ودر زمستان آن را گرم می کند و به گونه ای ساختمان را عایق میکنند.

این بام ها برای قرن ها در کشور های سردسیر مانند اسکاندیناوی و ایسلند به کار گرفته می شدند و موجب تعدیل دمای ساختمان ها در زمستان های بسیار سرد و  هم چنین تابستان های بسیار گرم می شدند.

بام های سبز اثر “گرمایی جزیره” را کاهش می دهند، بخصوص درجایی که هوا در بالا و اطراف سقف های قدیمی سیاه (قیر گونی شده) گرم تر می شود و این خانه ها مانند قوطی های گرمایی در شهر عمل می کنندبه همین خاطر دربعضی از شهرها مانند تورنتو ،ساخت باغ بام ها اجباری شده است .

در گذشته بام های سبز  یا همان روف گاردن ها در مکان هایی  انجام می شد که برای دسترسی عموم نبود و دسترسی به آن از طریق نردبان یا اتاقک زیر شیروانی محقق بود اما معماران و ساختمان سازان متوجه شدند که می توانند رفاه بیشتری برای ساکنان فضاهای مسکونی ایجاد کنند و این کار را با توسعه آسانسور ها و پله ها آغاز کردند تا دسترسی بهتری برای سقف ها ایجاد کنند.

وقتی جاناتان دی رسنیک ، سازنده ی ساختمان خیابان ۲۵۰ هادسون، بام سبز این مجموعه را ساخت ،نیویورک تایمز در باره ی این ساختمان چنین نوشت: بام سبزبا ایجاد سرگرمی برای ساکنین مانند یک ذره بین این ساختمان را از همه ی ساختمان های خیابان ۲۵۰ هادسون متمایز کرده است . مستاجران این ساختمان در باغ بام مجموعه سرگرم می شوند و از خواص پایداری آن بهره می برند.

همچنین بام سبز طراحی شده توسط اسکات تورنس در کانادا توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرد،هدف آن ایجاد یک فضای کارو فعالیت پویا و ارزنده بصری است که انتظار می رود تا کارایی و بهره وری را بالا ببرد.

 

پس از آن معماران یک قدم فراتر نهادند و با طراحی بامهای سبز آن را به ایده اصلی در طراحی های خود بدل نمودند واز ویژگی های معماری آن بعنوان فضایی برای آموزش بهره گرفتند بعنوان مثال می توان از آکادمی دانش در کالیفرنیا نام برد.

 

 

امروزه طراحی روف گاردن در بام خانه ها به انسانها اجازه می دهد که از بام های خود به عنوان فضایی طبیعی مملو از پوشش گیاهی بهره گیرند و  این گونه محیطی دنج و دلنشینی را برای خود خلق کنند.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.