Share

سیستم اعلام سرقت در ساختمان های هوشمند

سیستم اعلام سرقت در ساختمان های هوشمند

[Total: 0    Average: 0/5]

سیستم اعلام سرقت یکی از مباحث مهم و کاربردی در هوشمند سازی خانه به شمار می آید و در این مقاله تیم توسعه عرش فراز به شرح این سیستم  پرداخته است.

استفاده دو منظوره از رادارها یکی دیگر از قابلیت های سیستم هوشمند است رادارهایی که در داخل خانه برای سیستم روشنایی اتوماتیک استفاده می شوند، می توانند در زمان مورد نیاز تغییر کاربری داده و نقش رادارهای سیستم اعلام سرقت دزدگیر را ایفا کنند .

بنابراین در یک خانه هوشمند می توانید به راحتی در هر منطقه ای که نیاز داشته باشید دزدگیر را فعال کنید . برای این منظور کافی است در قسمت تنظیمات دزدگیر، مناطق مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

در این حالت در صورت ورود فرد غیرمجاز سارق  به داخل ساختمان، سیستم اعلام سرقت عکس العمل های از پیش تعیین شده را از خود نشان میدهد.

 

عکس العملهای سیستم اعلام سرقت :

در هنگام بروز سرقت، سه نوع عکس العمل می تواند توسط دستگاه انجام گردد که هر یک از آنها توسط مصرف کننده قابل انتخاب است :

آژیر خطر : به محض ورود سارق به صدا در می آید و تا خروج سارق همچنان ادامه خواهد داشت.

فلاشر چراغ ها:  در صورت ورود سارق، همه چراغ های واحد به صورت همزمان شروع به فلاش زدن می کند یعنی با فاصله زمانی کوتاه به صورت متوالی خاموش و روشن میشوند تا در فرد سارق ایجاد رعب و وحشت کرده و برای همسایگان جلب توجه کرده و مانع از انجام سرقت گردد . این عملیات نیز تا زمان خروج سارق همچنان ادامه پیدا میکند.

سادگی استفاده از دزدگیر :

جهت فعال کردن این دزدگیر نیازی به ریموت ندارید ! در هنگام خروج از واحد، از روی مانیتور، کلید خروج از واحد را زده و سپس از واحد خارج می شوید.  دستگاه پس از زمان معین عملیات خروج از واحد را انجام می دهد  این زمان توسط مصرف کننده قابل تنظیم است ( مثلا اگر زمان خروج به مدت ۱ دقیقه تنظیم شده باشد، پس از یک دقیقه به صورت اتوماتیک دزدگیر روشن می شود)  بنابراین شما دزدگیر را فعال کرده و از خانه خارج می شوید بدون اینکه نیاز به ریموت داشته باشید.

استفاده از دزدگیر در زمان حضور در منزل !

در سیستم اعلام سرقت دو نوع دزدگیر طراحی شده است : خارج از خانه )که توضیحات آن ارائه شد ( و تنها درخانه دزدگیر تنها در خانه مربوط به زمانی است که علی رغم اینکه در منزل حضور دارید، ضرورت دارد که سیستم اعلام سرقت در برخی از قسمت های منزل فعال باشد  بطور مثال تصور کنید که خانم خانه در منزل تنها است و میخواهد دزدگیر درب ورودی و یا هر مکان دیگری که احتمال ورود سارق را دارد، فعال باشد تا با امنیت خاطر بیشتر به استراحت بپردازد ، در اینصورت می تواند سیستم دزدگیر تنها در خانه را فعال کند . از قسمت تنظیمها وارد سیستم اعلام سرقت شده و گزینه تنها در خانه را انتخاب و منطقه درب ورودی را انتخاب کرده و از تنظیمات خارج می شوید حال هر موقع که نیاز به دزدگیر تنها در خانه داشته باشید، از صفحه اصلی مانیتور فعال می شود.

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.